ZVEZDE GRANDA 2010/11
Da biste diskutovali na forumu i citali komentare morate se ulogovati
ZVEZDE GRANDA 2010/11
Da biste diskutovali na forumu i citali komentare morate se ulogovati
ZVEZDE GRANDA 2010/11
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


www.zvezde-granda.tk
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 SVETLANA TANASIC-istrosena tema

Go down 
+42
Gaga*93
Daca_Dajana
Biljana Secivanovic
mrvica27
litle mama
Natasa93
goran
stevke88
ghost.casper
MAESTRO
Ljiljka
LJUBISA
Sanja Velickovic
sladja
verika
Aneta
Cobra12
jovana2991
dragacevo
natasa
Ami
jOcke
Jelenaaa
Djodjo
danijel
big mama
kristobal
skolarac
Boojan
Golub
Tzeppelynn
nesa.bass
Sasa Katancic
Maja%Kikinda%
Nevena Stajèiæ
(Sale)
vanja
Salem
nino-nensy
Taca
MiraFan
Nenad
46 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
AuthorMessage
vanja
VIP KORISNIK
VIP KORISNIK
vanja


Female
Áðî¼ ïîðóêà : 5227
Age : 36
Ëîêàöè¼à : cacak, subotica
ZG Favorit: : Sladjana Stajic; Nebojsa Vojvodic
Registration date : 2008-08-29

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 12:37 am

naravno
Back to top Go down
Nenad
Admin Foruma
Admin Foruma
Nenad


Male
Áðî¼ ïîðóêà : 4657
Age : 31
Ëîêàöè¼à : Kovin
ZG Favorit: : Andreana Cekic
Registration date : 2008-08-13

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 12:54 am

Nego sta...
Grupa A : Glasam za Sasu i Petra
Grupa B : Big Mama
Grupa C : Nebojsa Vojvodic
Grupa D : Sladjana Stajic
Back to top Go down
https://sladjanastajic.forumsc.net
Taca
Admin Foruma
Admin Foruma



Áðî¼ ïîðóêà : 2114
ZG Favorit: : Jedna, jedina i neponovljiva - IVA (bez Vuka)
Registration date : 2008-08-14

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 1:02 am

Nenad wrote:
Nego sta...
Grupa A : Glasam za Sasu i Petra
Grupa B : Big Mama
Grupa C : Nebojsa Vojvodic
Grupa D : Sladjana Stajic

Ispravka - Marko Kostic. :smehglamur:
Sve ostalo je ok! :D
Back to top Go down
Nenad
Admin Foruma
Admin Foruma
Nenad


Male
Áðî¼ ïîðóêà : 4657
Age : 31
Ëîêàöè¼à : Kovin
ZG Favorit: : Andreana Cekic
Registration date : 2008-08-13

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 1:03 am

Xexexe... Evo otvoricu kladionicu ...
Back to top Go down
https://sladjanastajic.forumsc.net
MiraFan
Uvek u toku
Uvek u toku
MiraFan


Female
Áðî¼ ïîðóêà : 693
Ëîêàöè¼à : Makedonija
ZG Favorit: : Svetlana Tanasic
Registration date : 2008-08-15

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 2:42 pm

Drugu emisiju „Zvezde Granda“ obeležile suze i glas najstarije takmičarke Svetlane Tanasić
Zvezda je rođena!
Ponedeljak - 29.09.2008
Drugu emisiju „Zvezda Granda“, u kojoj se predstavilo prvih devet takmičarki, obeležila je neverovatna trema iza scene, glas Svetlane Tanasić na sceni i njene suze kada je prošla baraž.

Naime, kada je na scenu izašla 44-godišnja pevačica iz Ljiga, koju su ostali takmičari nazvali Big Mama, i otpevala obradu Šabana Bajramovića „Đelem, đelem“, svi su ostali bez daha. Muzički žiri u kojem su bili Aca Lukas i Marija Šerifović su ustali i ovacijama pozdravili njen nastup, a na molbu pobednice „Evrosonga“, to su uradili i svi u studiju.
- Ne usuđujem se ni da komentarišem tvoj nastup. Svaka čast“ - bile su reči Lukasa.
Iako su bili takvi komentari žirija, Svetlana Tanasić očigledno nije očekivala da će proći, pa je zaplakala kada je Saša Popović u baražu objavio da je ispala Sanja Veličković.

Redakciju „Alo!“ nije iznenadila reakcija žirija, jer smo o Svetlani kao potencijalnom favoritu pisali još pre nekoliko nedelja kada su nam čelnici „Granda“ predstavili sve takmičare u hotelu „Babe“.
Tada smo došli do broja telefona njenog supruga Dragana i evo, podsećanja radi, šta je tada izjavio.
- Ako ste čuli moju suprugu kako peva, jasno vam je šta ona traži u „Zvezdama Granda“. Ona ima glas u odnosu na one vrtirepke, koje imaju samo stas. Ne mogu da kažem, ima i nekoliko devojaka koje takođe dobro pevaju, ali većina ide na izgled i mladost, a Svetlana na glasovne mogućnosti - naglasio je njen suprug Dragan. On je rešio da stane iza buduće zvezde, pa će dok Svetlana bude imala obaveze oko karijere pevačice, obavljati dužnost šefa folkoteke koju su nedavno otvorili.
Inače, Svetlana i Dragan su zajedno od 1999. godine, a samo posle godinu dana zabavljanja, ozakonili su svoju vezu. Dragan je doskora bio taksista, dok se Svetlana sve vreme bavila muzikom.
- Svestan sam da će sada više odsustvovati od kuće, ali sam se u startu pomirio sa tim. Znala je ona da ode na more po mesec dana da peva, ali se uvek vraćala, tako da se nadam da ni ovo neće uticati na naš brak - istakao je tom prilikom Svetlanin suprug.

Lukas ispljuvao „Oro“

Interesantni nastup Jovane Lazić koja je pevala „Oro“ Aca Lukas je svojim komentarom učinio još interesantnijim. .
- Kompozitor je uradio odličan posao, ali je zato tekstopisac napisao najgluplji tekst koji sam ja u životu čuo! Nadam se da će neko, nekada uspeti da mi objasni o čemu se u toj pesmi radi! Gori i gluplji tekst nisam čuo - rekao je uvek otvoren i iskren Aca.
Sa željom da čujemo reakciju druge strane, pozvali smo tekstopisca Dejana Ivanovića, ali do zaključenja ovog broja nismo uspeli da stupimo u kontakt sa njim.

Pevači oduševljeni

A šta kažu ostali pevači na to da je nova zvezda rođena?
Gledali smo „Zvezde Granda“ i stvarno su svi u kući bili oduševljeni kada su čuli kako peva Svetlana Tanasić. Moj zaključak je da je kod Saše Popovića sve moguće, pa i da pronađe jednu takvu odličnu pevačicu - rekao je za „Alo!“ Ljubiša Stojanović Luis.
- Prezadovoljna sam što je i pevačicama srednje generacije pružena mogućnost da pokažu šta znaju. Mi se svi ovde divimo Madoni, a naše pevačice koje se bliže pedesetoj treba da se povuku sa scene. Saša Popović je taj koji ne dozvoljava takav dvostruki aršin i zbog toga zaslužuje sve pohvale. A Svetlana izvrsno peva, sigurno će biti nova zvezda - oduševljeno je izjavila Indira Radić.
- Moram da priznam da sam glasala za Svetlanu Tanasić. To do sada nikada nisam uradila, ali ovog puta samo prosto morala jer žena predivno peva. Čak sam zvala i Sašu Popovića da mu kažem da se potrudi da ne ispadne jer kod nas žene preko 30 godina kao da ne smeju da pevaju - objasnila nam je Snežana Đurišić.
- Naravno, gledam „Zvezde Granda“ kad god nemam tezgu i ovog puta sam i ja oduševljen pevačicama. Ostale takmičarke sam gledao, a Big Mamu sam slušao. Predivno - oduševljen je bio Ćira.
Back to top Go down
http://www.mira-skoric.com
MiraFan
Uvek u toku
Uvek u toku
MiraFan


Female
Áðî¼ ïîðóêà : 693
Ëîêàöè¼à : Makedonija
ZG Favorit: : Svetlana Tanasic
Registration date : 2008-08-15

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 2:55 pm

BIG MAMA!
Mislila sam da ću da umrem na sceni kad su mi se poklonili Marija Šerifović i Aca Lukas. To je više od sna

Folk pevačica Svetlana Ceca Tanasić možda neće pobediti u najnovijem serijalu „Zvezde Granda", ali je svojim nastupom u subotu uveče već obezbedila status iznenađenja sezone. Ova 44-godišnjakinja anđeoskog glasa doživela je da joj se, u emisiji koju su na Pinku gledali milioni fanova, poklone Aca Lukas i Marija Šerifović, ali i da zbog izvedbe pesme „Đelem, đelem" doživi dosad neviđene ovacije publike.

- Mislila sam u tom momentu da ću da umrem, tu na sceni. Stvarno sam to mislila - kaže za Press u svom prvom intervjuu „big mama" iz Ljiga, najstarija učesnica ovog takmičenja, i dodaje:

- Acu poznajem dugo, još od vremena kada nije bio poznat, i znam da je veliki kritičar, ali i da uvek govori od srca. Ali Marijina reakcija me je posebno šokirala. Pobednica najvećeg „Evrosonga" meni aplaudira i poklanja se. To je više od sna.

n Kad je saopšteno da si prošla u sledeći krug, zaplakala si kao kiša?

- Stalno mislim da sam prestara za ovo. Šta ću ja među ovom dečurlijom? A i uvek sam verovala da je najbolje biti u zlatnoj sredini. To je moja životna filozofija. Pomislila sam na svoju pokojnu majku, koja mi je u tom momentu mnogo nedostajala, da s njom podelim tu radost.

n I, dobro, gde si se ti do sada krila?

- Rođena sam u Beogradu, i tu sam živela do pre osam godina. A onda sam srela Dragana, udala se i preselila u Ljig. Odrasla sam u jako siromašnoj porodici, s bratom i dve sestre, od kojih jedna više nije među živima, u baraci u Makišu koja je prokišnjavala i na čijem podu su rasle pečurke. Kažu da sam bila slatko dete, toliko da je legendarna Lola Novaković htela da me usvoji jer je videla kako živimo. Ali, moj otac nije hteo ni da čuje.



n S takvim glasom trebalo je odavno da napraviš ozbiljnu karijeru. Zbog čega nisi?

- Počela sam da pevam kasno, sa 24 godine. Radila sam po klubovima po Srbiji, Bosni, na moru, i svi su me nešto tapšali po ramenu, ali se niko nije ponudio da pomogne. Pevala sam po klubovima, svadbama, krštenjima, za bedan honorar, trpela da mi pijani gosti prosipaju piće po glavi... Nedavno sam rekla mužu da ću da pevam još dve-tri godine, i gotovo. U penziju. A onda me je prijateljica prijavila na audiciju i otišla sam samo da bih joj učinila uslugu.

n Ako pobediš, kako ćeš potrošiti novac od nagrade?

- Sigurno je samo da ću pola para dati crkvi Sveti Đorđe u Cvetanovcima, koja se upravo gradi. Jer, ovo ništa nije slučajno. Nastupala sam pod rednim brojem četiri, imam 44 godine, a glasalo se na broj 4444. Bogu hvala!
Back to top Go down
http://www.mira-skoric.com
vanja
VIP KORISNIK
VIP KORISNIK
vanja


Female
Áðî¼ ïîðóêà : 5227
Age : 36
Ëîêàöè¼à : cacak, subotica
ZG Favorit: : Sladjana Stajic; Nebojsa Vojvodic
Registration date : 2008-08-29

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 4:04 pm

sve to ima svoje...
Back to top Go down
Taca
Admin Foruma
Admin Foruma



Áðî¼ ïîðóêà : 2114
ZG Favorit: : Jedna, jedina i neponovljiva - IVA (bez Vuka)
Registration date : 2008-08-14

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Sep 29, 2008 8:35 pm

Tako je... :) Ma kraljica ! :D
Back to top Go down
vanja
VIP KORISNIK
VIP KORISNIK
vanja


Female
Áðî¼ ïîðóêà : 5227
Age : 36
Ëîêàöè¼à : cacak, subotica
ZG Favorit: : Sladjana Stajic; Nebojsa Vojvodic
Registration date : 2008-08-29

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyFri Oct 03, 2008 2:41 am

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 77034289sx3.th
Back to top Go down
Nenad
Admin Foruma
Admin Foruma
Nenad


Male
Áðî¼ ïîðóêà : 4657
Age : 31
Ëîêàöè¼à : Kovin
ZG Favorit: : Andreana Cekic
Registration date : 2008-08-13

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyFri Oct 03, 2008 12:23 pm

woooow kako je stravaaaa
Back to top Go down
https://sladjanastajic.forumsc.net
Boojan
Pričalica
Pričalica
Boojan


Áðî¼ ïîðóêà : 209
Ëîêàöè¼à : Sombor
Registration date : 2008-09-03

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyFri Oct 03, 2008 6:06 pm

Pored Sladje i Bojane i Ceca mi je VELIKI FAVORIT :):):)
Back to top Go down
Tzeppelynn
Novi korisnik
Novi korisnik
Tzeppelynn


Male
Áðî¼ ïîðóêà : 17
Age : 29
Registration date : 2008-09-28

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptySat Oct 04, 2008 4:12 pm

I meni je isto favorit, ali tek cu da kristalisem situaciju kad budem odgledao i odslusao sve kandidate...Imam predosecaj da cu imati dosta favorita...
Back to top Go down
skolarac
Aktivan Korisnik
Aktivan Korisnik



Áðî¼ ïîðóêà : 121
Registration date : 2008-09-29

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptySun Oct 05, 2008 5:34 pm

kad skoro svi pjevaju dobro fzuo
Back to top Go down
Nenad
Admin Foruma
Admin Foruma
Nenad


Male
Áðî¼ ïîðóêà : 4657
Age : 31
Ëîêàöè¼à : Kovin
ZG Favorit: : Andreana Cekic
Registration date : 2008-08-13

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptySun Oct 05, 2008 5:36 pm

pa nije skoro svi... Ja sam napravio pola-pola ... Pola njih bi izbacio, a pola bi ostavio!

A u tih pola koje bi ostavio naravno da spada keva...
Back to top Go down
https://sladjanastajic.forumsc.net
skolarac
Aktivan Korisnik
Aktivan Korisnik



Áðî¼ ïîðóêà : 121
Registration date : 2008-09-29

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptySun Oct 05, 2008 5:55 pm

kava ubija to stoji
,al niko od njih nebi bio tu gdje je da nazna pjevat,sad manje vise sto neko pjeva malo bolje,neko malo losije,ja licno poznajem par likova sto su se prijevili na audiciju koji ubijaju kako pjevaju pa nisu prosli bxcbx
Back to top Go down
kristobal
Novi korisnik
Novi korisnik



Áðî¼ ïîðóêà : 1
Registration date : 2008-10-06

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Oct 06, 2008 2:02 am

Ja sam ostao zapanjen glasom ovde divne osobe.Ona je tako mila i prosto covek mora da je zavoli.
Ima jako tuzne oci.Vidi se da je patila,jer neke se stvari nemogu sakriti.Kad sve to saberem,ja je,cast ostalim ucesnicima ovog takmicenja,izdvajam kao naj bolju od svih.
Od mene i iz mog srca sve cestitke i sve zelje da ostvari ono sto sama zeli.
Ona je za postovanje.
Back to top Go down
vanja
VIP KORISNIK
VIP KORISNIK
vanja


Female
Áðî¼ ïîðóêà : 5227
Age : 36
Ëîêàöè¼à : cacak, subotica
ZG Favorit: : Sladjana Stajic; Nebojsa Vojvodic
Registration date : 2008-08-29

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyMon Oct 06, 2008 2:58 am

slazem se kristobale!
Back to top Go down
big mama
Aktivan Korisnik
Aktivan Korisnik



Áðî¼ ïîðóêà : 119
Registration date : 2008-10-07

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 2:10 am

Ljubi vas Big mama
Back to top Go down
Nevena Stajèiæ
Novi korisnik
Novi korisnik
Nevena Stajèiæ


Female
Áðî¼ ïîðóêà : 42
Age : 38
Registration date : 2008-09-22

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 2:15 am

Ceki..dolazis li na snimanje u cetvrtak?
Poljubac... jaooooo..hvata me treeemaaaaaaaa fzufzkt
Back to top Go down
Nenad
Admin Foruma
Admin Foruma
Nenad


Male
Áðî¼ ïîðóêà : 4657
Age : 31
Ëîêàöè¼à : Kovin
ZG Favorit: : Andreana Cekic
Registration date : 2008-08-13

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 12:16 pm

jaooo vidi vidi i big mama nam je na forumu
Back to top Go down
https://sladjanastajic.forumsc.net
Taca
Admin Foruma
Admin Foruma



Áðî¼ ïîðóêà : 2114
ZG Favorit: : Jedna, jedina i neponovljiva - IVA (bez Vuka)
Registration date : 2008-08-14

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 12:52 pm

Big mama bre zakon! xxxx
Back to top Go down
Boojan
Pričalica
Pričalica
Boojan


Áðî¼ ïîðóêà : 209
Ëîêàöè¼à : Sombor
Registration date : 2008-09-03

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 9:07 pm

big mama wrote:
Ljubi vas Big mama
Svaka cast imate prelep glas :):):)
Back to top Go down
Taca
Admin Foruma
Admin Foruma



Áðî¼ ïîðóêà : 2114
ZG Favorit: : Jedna, jedina i neponovljiva - IVA (bez Vuka)
Registration date : 2008-08-14

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 11:42 pm

Nadam se da nas neko ne zeza... :)
Back to top Go down
big mama
Aktivan Korisnik
Aktivan Korisnik



Áðî¼ ïîðóêà : 119
Registration date : 2008-10-07

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 11:44 pm

naravno da dolazim i bicu tu uz vas! Nemoj da te hvata trema i pevaj onako kako si pevala u Babama. Kissssssss Big mama
srce:
Back to top Go down
Taca
Admin Foruma
Admin Foruma



Áðî¼ ïîðóêà : 2114
ZG Favorit: : Jedna, jedina i neponovljiva - IVA (bez Vuka)
Registration date : 2008-08-14

SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 EmptyTue Oct 07, 2008 11:49 pm

Drago mi je da ste ovde :) Najbolji ste!
Kakav je osecaj primiti pohvale od Marije, Ace, i ostalih pevaca? :)
Back to top Go down
Sponsored content





SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty
PostSubject: Re: SVETLANA TANASIC-istrosena tema   SVETLANA TANASIC-istrosena tema - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
SVETLANA TANASIC-istrosena tema
Back to top 
Page 3 of 40Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» SVETLANA TANASIC
» SVETLANA TANASIC
» BILJANA SECIVANOVIC-istrosena tema
» BILJANA SECIVANOVIC-istrosena tema

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZVEZDE GRANDA 2010/11 :: Korpa :: ZVEZDE GRANDA 2008/09 :: Finalisti :: TEME ZVEZDA GRANDA-ARHIVA-
Jump to: